OLOMOUČTÍ VOZÍČKÁŘI A ČAJOVNA WABI

Jak se už stalo dobrým zvykem, olomoučtí vozíčkáři se opět setkali v čajovně Wabi, aby si tentokrát popovídali o jarní únavě, očistných kůrách, dietách, cvičení, ale i o zbytečném stresu, který to často doprovází. Taky o tom, že stres je jednou z hlavních příčin všech nemocí a zdravotních problémů.
Povídali si o bylinkách, které na jaře využívaly naše babičky v kuchyni, o zeleném čaji a o vodě.
Z bylinek vzpomněli hlavně na kopřivu a pampelišku, na čaje z nich, koupele, ale i saláty. Dozvěděli se třeba, že stonky pampelišek jsou výborné na povzbuzení činnosti jater, které vybírat, aby chutnaly a kolik jich jíst. Taky se dozvěděli o výborném špenátu z kopřiv.
Dále si povídali o zeleném čaji, o jeho očistných a léčivých účincích na organizmus.
Informaci, že zelený čaj nás může dobít energií, uvítal asi každý.
Taky mluvili o přicházejících teplých dnech, o tom, že právě zelený čaj pomůže zregulovat tělesnou teplotu, černý čaj přímo ochladí, sníží teplotu organizmu.
Na závěr si ještě připomněli důležitost pitného režimu a dostatku tekutin právě v létě, kdy hrozí tělu přehřátí, oběhový kolaps, úpal, úžeh…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × four =