JAK DÁT MAT FARMACEUTICKÉMU PRŮMYSLU

V lékárně jsem začínala nechávat čím dál tím víc peněz, i když jsem návštěvy lékařů omezovala na nutné minimum a domů si nosila méně léků. Vážně jsem se obávala, že uskromňování nebude stačit a rozhodla jsem se vyrazit do tvrdého boje. Vytáhla jsem staré knihy a začala studovat.
Rady byly opravdu zajímavé. Jenže kam já na vozíku na bylinky? Tak jsem se vrhla na zeleninu a ovoce!
Tak například dnes velice častý vysoký krevní tlak. Stačí si každý den vytlačit do sklenky s vodou šťávu z citronu. Poradila jsem to mamince. Pomohlo.
Stejnou službu udělá i česnek, který působí také antibakteriálně, antiviroticky a je tudíž nepostradatelný v období chřipek. Pomůže i proti obyčejné rýmě. Fakt.Uvolňuje a čistí dutiny, posiluje imunitu. Kdo se bojí zápachu, nebo mu česnek z jakéhokoliv jiného důvodu vadí, může si v lékárně koupit za pár korun česnekové tablety (ty jsou výborné v boji s vysokým krevním tlakem). A nemusíte je brát jako klasické léky už napořád, a hlavně – jsou mnohem levnější.
Na snížení vysokého krevního tlaku můžete také vyzkoušet sklenku bílého vína denně (to s radostí dělal můj děda a opravdu měl až do vysokého věku vždy tlak jako mladík)..
V boji s viry a bakteriemi hraje nezastupitelnou roli i cibule. Stačí ji ukrojit vršek a na několika místech propíchat vidličkou, položit na noční stolek a její silice krásně uvolní dutiny, usnadní dýchání a budou pomalu a jistě ničit viry a bakterie – tvrdily naše babičky a misky s cibulí měly v pokojích. Pokud se vám to nezdá, tak si aspoň nastrouhejte cibuli najemno, smíchejte s medem, nebo cukrem, nechte chvíli odstát a snězte. Nahradí i Bromhexin, nebo drahý Coldrex). Uvolní vám dutiny, usnadní dýchání, posílí imunitu. „Za pokus to stojí“, řekla jsem si, nakoupila kila cibule a začala léčit celou rodinu. S úspěchem.
Pokračovala jsem tedy ve studiu dalších starých knih.
Poklad pro naše oči je syrová mrkev, nebo aspoň šťáva z ní. Obsahuje velké množství betakaroténu, provitamínu A, který naše oči nutně potřebují a s přibývajícími léty víc a víc. Pravidelná konzumace dostatečného množství mrkve nám pomůže oddálit nutnost používání brýlí, čoček, kapek do očí… Mrkev se doporučuje i při ateroskleróze, na zlepšení průchodnosti cév, ale i na zlepšení stavu kůže. (no, krásnější zatím nejsem)
Kromě mrkve oči milují i borůvky. Jejich konzumace likviduje šeroslepotu (zhoršené vidění za šera).
Borůvky také nahradí léky proti průjmu. Ale také se jejich pomoci zbavíme aftů v ústech! Na ty ani nepotřebujete borůvky čerstvé, bude vám na to stačit i borůvkový kompot. (to zabralo velice rychle)
Pokud vás trápí průjem, můžete se ho zbavit tabulkou hořké čokolády, dospělý velkým panákem rumu (zajímavá rada).
Játra i ledviny spolehlivě pročistí a posílí petržel, nebo aspoň šťáva z něj.
Na problémy s krví a krevním obrazem zkuste syrovou červenou řepu. Neocenitelná zvlášť pro lidi trpící anémií – chudokrevností. Hotovým pokladem je pro lidi s rakovinou, zvláště pak leukémií. Čistí krev, ledviny, játra, posiluje, povzbuzuje. Působí i preventivně. Ale musí být ze syrové řepy (chutná to kupodivu dobře a případně si ji můžete ředit vodou, čajem, šťávou z mrkve).
Celer, rebarbora, nebo čínské zelí prý velmi prospívá kostem, jejich pevnosti i pružnosti..
Bezinky uleví při problémech s průduškami, u úporného chronického kašle. Zahoďte všechny léky a kapky proti kašli, šťáva z černých bezinek vám udělá mnohem lepší službu. Funguje lépe než kodein (na mě určitě). .
Silné neuralgické a neuropatické bolesti odstraní, nebo aspoň výrazně utlumí šťáva z bezinek. A to je pro trpící lidi skvělé. Sama trpím silnými neuropatickými bolestmi a bezinky zabraly! Pozor, tuhle sílu má pouze šťáva z černých bezinek, z plodů, nikoliv z květů bezu.
Při problémech se slinivkou zkuste brambory. Žaludeční vředy – syrové brambory (nastrouhat, vymačkat, šťávu vypít – také to funguje a moje maminka se již pár let takto léčí každé jaro).
Hroznového víno zase prý čistí ledviny a tím pádem i krev.. A tak uleví částečně i srdci (stav a práce srdce vždy záleží na stavu ledvin!) A pokud se uleví srdci, ulehčí nám to dýchání.
Činnost srdce prý podporuje i konzumace rajčat. Ty také brzdí růst choroboplodných bakterií ve střevech a podporují jejich pohyb. Namísto projímadel hurá na rajčata!
Meruňky jsou plné vitamínů a minerálů, díky nimž posílíme imunitu a pomáhají nám lépe bojovat proti virům a bakteriím.
Díky velkému množství provitamínu A jsou výborné i pro naše oči. Zlepšují náladu (namísto antidepresiv!), odstraňují pocit únavy a vyčerpán.U citlivějších osob ale můžou meruňky vyvolat průjem!
Zelí – oblíbené jak syrové v salátech, tak kvašené, nakládané. To má hodně vitamínu, říká se o něm, že je to vitamínová bomba. Jako takové posiluje obranyschopnost organizmu, ale i stěny cév jak zevnitř při konzumaci, tak zvenku jako obklady. Naše babičky si je dávaly na nohy proti křečovým žilám. Výborné na žaludek, ale i zácpu. Mírní záněty a odvádí škodliviny z těla ven.
A diabetici? Jezte hodně brokolice, vzkazují staré moudré knihy, vyrovnává hladinu cukru v krvi. Mimo to silně a účinně bojuje proti vzniku rakoviny. Také posiluje srdce, nervy a svaly (díky vysokému obsahu antioxidantů.) A aktivizuje látkovou výměnu.
Když to tak sleduji, za chvíli přestanu lékárny navštěvovat úplně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ten − 4 =