PSÍ HRY A  FRENY

Jestli někdo tvrdí, že pes sám nepřemýšlí a nevymýšlí, že koná pouze pudově, instinktivně a jak má natrénováno, šeredně se mýlí. Třeba taková Freny – krásná vlčáčice paní Evy.
Pokud zrovna není blato, beru s sebou na návštěvu k paní Evě Kubíčka. Jsou s Freny kamarádi, lítají spolu po zahradě. Nejdřív honí Freny Kubíka a až doběhnou na konec zahrady, Kubík zvolá: „teď já!“ V té chvíli se situace otočí a Kubíček přímo zuřivě honí Freny. Na druhém konci zahrady se situace obrátí – Freny bafne: „teď zas já“ a situace se opět vymění. Tak to chvíli trvá,no Kubíček má velkou nevýhodu – Freny udělá deset skoků a je na druhém konci zahrady, ale on se musí těmi svými nožkami kmitat…a tak se unaví mnohem dřív, padne do trávy a odpočívá, nebo si jde plnit svoji psí povinnost – označit si každý strom a každý keř v zahradě. Jenomže Freny je ženská a tuto psí povinnost nezná a tak hledá, jak upoutat Kubíčkovu pozornost a donutit ho k dalšímu lítání. Vejde do pokoje, lehne si na pelíšek a čeká, až ji pani Eva přestane sledovat. V té chvíli vezme balónek a potichu, pomalu, opatrně a nenápadně se začne plížit kolem zdi ven. Jenomže má, chudera, smůlu.
„Freno!“ Zařvala paní Eva.
Freny zanesla balónek na pelíšek, lehla si a čekala. Po chvíli se šla do kuchyně napít vody. Opatrně, nenápadně se podívala, jestli ji paní Eva ještě sleduje, poté vytáhla spod radiátoru zapomenutou hračku, celou si ji strčila do tlamy a tiše, nenápadně se vytratila ven, aby si mohli se svým malým kamarádem hrát.
Myslíte, že tohle ji někdo učil?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × one =