ZDRAŽOVÁNÍ LÉKŮ JE DOBRÉ PRO NAŠE ZDRAVÍ

Každý nadává na vládu, na zdravotnictví, na farmaceutický průmysl, že zvedají doplatky za léky, že si spoustu léků musíme platit… Taky jsem nadávala. Ale pouze do doby, než jsem si uvědomila, že to vše dělají jen proto, abych byla zdravější.
Kdysi jsem si s příchodem podzimu kupovala Coldrex a Tantum verde – výborná věc při chřipce a nachlazení. A taky spoustu vitamínů a minerálů. Pak zvedly doplatky na všechny mé léky (a jako invalidní důchodce jich teda beru dost). Tak jsem si namísto Coldrexu a Tantum Verde začala kupovat Preventan a Stopangin. Je to o pár desetikorun levnější (aspoň v naší lékárně) a udělali mi podobnou službu. Taky jsem přehodnotila potřebu některých vitamínů a minerálů, a začala kupovat jen ty nejdůležitější.
Pak jsem si musela začít platit některé léky úplně. Levnější varianta na chřipku a nachlazení – Septolete, Stopangin a z vitamínů pouze C.
Přišla další úprava cen léků a další podzim a chřipky. Dlouho jsem hledala ještě levnější řešení. Kdo hledá, najde! Zázvor a šťáva z citronu. A tak každý den strouhám zázvor na čaj a piji citrónovou šťávu
Ať žije naše vláda a všechny ty změny ve zdravotnictví a ve financování léků! Vždyť jenom díky nim jsem přestala kupovat Coldrex plný chemikálií a chemicky vyrobené vitamíny a minerály a vrátila se k přírodě – zázvoru a citronu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + 10 =