OVOCE, ZELENINA, PLODY JAKO NÁHRADA LÉKŮ

Podzim, období sklizně, období hojnosti, kdy se dělají zásoby na zimu, ale i období, kdy si můžeme doplnit zásoby vitamínů a minerálů v těle, kterých je vždy potřeba a kterých je v tomto období kolem nás víc než dost. Ale o tom mluvit nebudeme, to snad dnes už ví každý.
Ne každý ale ví, že některými potravinami a nápoji přírodního původu můžeme nahradit některé léky, nebo aspoň snížit jejich spotřebu (což při výši cen doplatků za léky jistě není nepodstatná věc).
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK – Není na něj potřeba hned brát léky, stačí si každý den vytlačit do sklenky s vodou šťávu z citronu. Je dobré si tlak kontrolovat častěji, abychom věděli, jestli nám šťáva z jednoho citronu stačí.
Výborný je i česnek, nebo česnekové tablety, pokud nám nedělá česnek dobře na žaludek, nebo se bojíme nepříjemného zápachu.
Na snížení vysokého krevního tlaku můžete také vyzkoušet pití kyselého mléka. Nebo sklenku (2-3 deci) dobrého bílého vína denně.
VIRY A BAKTERIE, OBDOBÍ CHŘIPEK -Česnek působí antibakteriálně, antiviroticky. Proti rýmě, uvolňuje a čistí dutiny. Posiluje imunitu
Také cibule. V některých domácnostech jste ji v období chřipek mohli vidět v miskách volně položenou někde v pokoji, v ložnici. A pokud se už o vás něco pokouší, stačí ji ukrojit vršek a na několika místech propíchat vidličkou, položit na noční stolek a její silice vám krásně uvolní dutiny, usnadní dýchání a budou pomalu a jistě ničit viry a bakterie – tvrdily naše babičky.
LÉKY NA CHŘIPKU A NACHLAZENÍ spolehlivě nahradí nastrouhaná cibule, smíchaná s medem, nebo cukrem. (úspěšnější než Bromhexin, nebo drahý Coldrex). Uvolní dutiny a usnadní dýchání, posílí imunitu.
Velký poklad pro naše OČI je mrkev. Syrová, nebo aspoň šťáva z ní. Obsahuje velké množství betakaroténu, provitamínu A, který naše oči nutně potřebují a s přibývajícími léty víc a víc. Pravidelná konzumace dostatečného množství mrkve nám může oddálit nutnost používání brýlí, čoček, kapek do očí… Zkusit můžeme i meruňky, bohaté na vitamíny a minerály.
ATEROSKLERÓZA – mrkev se doporučuje na zlepšení průchodnosti cév.Posiluje organizmus při únavě a vyčerpání.
Kromě mrkve oči milují i borůvky. Jejich konzumace likviduje šeroslepou, zhoršené vidění za šera.
PRŮJEM – Borůvkami výborně nahradíme léky proti průjmu. .
Pokud je zrovna nemáte po ruce, můžete se průjmu zbavit nesolenou uvařenou rýží, nebo tabulkou kvalitní hořké čokolády, dospělý velkým panákem rumu (ten zabere vždy a ihned)
JÁTRA – pročistí a posílí petržel (nebo aspoň šťáva z něj).
LEDVINY – trpí hlavně nedostatkem tekutin, nebo naopak nadměrným pitím – taky jim pomůže šťáva z petržele.
Také bílé hroznové víno konzumované ve větší míře má blahodárné účinky na ledviny.
IMUNITNÍ SYSTÉM – opět šťáva z petržele. Pomůže i konzumace meruněk , které jsou bohaté na vitamíny a minerály a tím imunitní systém posílí.
KREV, TVORBA KRVE, ŠPATNÝ KREVNÍ OBRAZ – červená řepa. Neocenitelná zvlášť pro lidi trpící anémií – chudokrevností. Hotovým pokladem je pro lidi s rakovinou, zvláště pak leukémií. Čistí krev, ledviny a játra, celý organizmus, posiluje, povzbuzuje. Působí i preventivně. Nejlepší je šťáva ze syrové řepy (chutná kupodivu dobře a můžete ji ředit vodou, čajem, šťávou). Nejlépe chutná smíchaná se šťávou z mrkve.
Prospěje také bílé hroznové víno.
KOSTI – velmi jim prospívá celer, který stejně jako rebarbora, nebo čínské zelí.
PRŮDUŠKY, CHRONICKÝ KAŠEL – bezinky. Zahoďte všechny léky a kapky proti kašli, šťáva z černých bezinek vám udělá mnohem lepší službu, stoprocentně vás zbaví i chronického kašle.
NEURALGIE, NEUROPATIE – i silné bolesti odstraní, nebo aspoň výrazně zmírní šťáva z bezinek. Může vám v určitých případech i léky na tyhle bolesti nahradit (při alergiích, nesnášenlivosti na ně například).Pozor, tuhle sílu má pouze šťáva z černých bezinek, z plodů, nikoliv z květů bezu.
SLINIVKA, ŽALUDEČNÍ VŘEDY – brambory můžou prokázat obrovskou službu. Hned jak se začnou vředy ozývat (většinou na jaře a na podzim), vezmeme velkou očištěnou syrovou bramboru, nastrouháme ji najemno, přecedíme a šťávu každé ráno nalačno vypijeme. Úleva se dostaví rychle a vždy. Pokud to vydržíme dělat pár dní, celé „kritické“ období přežijeme v klidu.
ZÁNĚTY ŽIL – opět pomůže šťáva ze syrových brambor. Recept stejný.
Činnost SRDCE prý podporuje i konzumace rajčat.
ZÁCPA – pomůže konzumace rajčata a ve větší míře konzumace meruněk má výrazné projímavé účinky.
DEPRESE, POCITY ÚNAVY A VYČERPÁNÍ – pro velké množství vitamínů a minerálů jsou v tomto případě velice vhodné meruňky.

Na závěr ještě slovo o ZELÍ – oblíbené jak syrové v salátech, tak kvašené, nakládané. To má hodně vitamínu, říká se o něm, že je to vitamínová bomba. Jako takové posiluje obranyschopnost organizmu, ale i stěny cév jak zevnitř při konzumaci, tak zvenku jako obklady. Nutí líná střeva k činnosti (často velmi efektivně), šťáva z kysaného zelí také podporuje činnost žaludku. Mírní záněty a odvádí škodliviny z těla ven.
Na úplný závěr něco pro DIABETIKY: jezte hodně brokolice, vyrovnává hladinu cukru v krvi. Mimo to silně a účinně bojuje proti vzniku rakoviny. Také posiluje srdce, nervy a svaly (díky vysokému obsahu antioxidantů). A aktivizuje látkovou výměnu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 − three =