REKLAMY

Člověk se jim nevyhne. Jsou tady vždy a všude. Někdy mám při sledování televize pocit, že se dívám na neustálý tok reklam občas přerušovaný kousky nějakého filmu. Už jsem si na to zvykla a ani mi to moc nevadí. Jdu si aspoň uvařit kafe, skočím si na záchod, udělám pár cviků, protáhnu si tělo. Takže nakonec jsou pro mě reklamy prospěšné. Někdy se naopak na reklamu podívám, abych zjistila, jak jsem zase hloupá, když nádobí před uložením do myčky opláchnu pod tekoucí vodou (vždyť kdybych použila ten jediný správný prostředek do myčky, nemusela bych, mohla bych tam to nádobí dát se vším všudy).
Jak jsem hloupá, když při čištění WC nepoužívám sbíječku (a to bych teda měla, když nepoužívám ten jediný správný prostředek na WC).
Minule jsem na jejich popud dokonce šla zkontrolovat svou pračku a hodně jsem se divila, že ji nemám špinavou a zanesenou zbytky pracího prášku a ani plnou vodního kamene a to všechno i přesto, že nepoužívám ten jediný správný přípravek, který opět jako jediný, mi to zajistí.
V žádném případě tím nechci říct, že v televizi lžou, nebo že nemluví pravdu, ne, to opravdu ne. Asi jsem prostě výjimka, která potvrzuje pravidlo a také jsem na to patřičně hrdá, i když manžel tvrdí, že tento druh reklam z nás dělá blbce, kteří nevědí, že záchod i pračku musíme čistit dřív, než tam budou několikaleté nánosy a že se na takové hlouposti nemám dívat. Proč? Bez reklamy bych třeba nevěděla, že jednou za měsíc musím „zaplatit matce přírodě daň a s tancováním je konec“ a klidně bych si chodila dál tancovat, jako celé roky doposud. A to navzdory tomu, že nepoužívám ty jediné správné tampony. Tak jsem hloupá!
Taky, díky reklamě, jsem ráda, že jsem na vozíku, jinak teda nevím, v které kabelce bych s sebou do divadla, nebo do restaurace nosila láhev tekutého pracího prostředku, abych všem ukázala, že moje šaty nejsou nové, pouze vyprané v tom jediném správném pracím gelu.
A proto volám: díky za reklamy, jinak bych asi zemřela úplně hloupá!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen + 20 =