CHŘIPKA A NACHLAZENÍ

Jsou velice známá onemocnění, o kterých se také často mluví a často nás přepadají. Zvláště na podzim a v zimě.
Na jedné straně slyšíte neustále „nepodceňovat“ a „vyležet“. Na straně druhé „to nic není“ často i od lékařů, nebo v zaměstnání a radu typu „něco si kup a do práce, nebo si najdeme náhradu“. A to je dnes hodně pádný argument! Tak koukneme na reklamy, zajdeme do lékárny, koupíme přípravek za stovku i víc a myslíme si, jak jsme si pomohli. Ano, stává se to dost často a po čase se divíme, že máme problémy se srdcem, bolesti kloubů… A příčina? Přechozené chřipky. Neposlouchali jsme reklamy důkladně – … zbaví vás PŘÍZNAKŮ chřipky… Zaposlouchejte se. Všechny to říkají. Ano, vrátí vás do hry, ale zbaví vás pouze příznaků chřipky a nachlazení, nikoliv samotné chřipky. A to je veliký rozdíl. Takže jsou v podstatě proti nám, nepomáhají nám, nýbrž naopak!
Ty příznaky totiž tělo nevysílá jen tak, z dlouhé chvíle, ale proto, aby nám něco hodně důležitého sdělilo. Stačí jenom, abychom ho poslouchali. A to dřív, než bude pozdě, dřív, než tělo řekne „a dost!“ a donutí nás lehnout s něčím hodně závažným. Pak se jen všichni diví: „proč? Kde se to vzalo?“ Ne, za všechno nemůže chřipka, ale my sami, že jsme neposlouchali varovné signály našeho těla, jeho volání o trochu klidu, odpočinku, více spánku, méně jídla, více tekutin a čerstvého vzduchu…. Vždyť se jen zamysleme:
Máme teplotu, horečku – co nám tím tělo říká? – Bojuji, potřebuji klid a tekutiny!
Kašleme, kýcháme – co nám říká tělo? Potřebuji klid a teplo!
Máme ucpané dutiny, plný nos – co nám říká tělo? Potřebuji klid, teplo a horké tekutiny!
Ono to není zas tak těžké!
Ani v jednom případě nám tělo neříká: chci ten a ten prášek….
Je stará moudrost a velká pravda: „neléčená chřipka trvá týden, léčená sedm dní.“
Ano, s těmi různými drahými léky se vám hned uleví, ale nezbavíte se chřipky. Poznáte to i podle toho, že kašel vás drží potom ještě hodně dlouho (tělo se ním snaží zbavit se zbylých bacilů a všech odpadů).
Nejlepší a zaručeně nejúčinnější na chřipku je vyležet ji s litry horkého čaje a vitamíny pomoct tělu vyhrát.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + 8 =