ODLEHČENÍ ORGANIZMU PO ZIMĚ

Už od pradávna se dělají na jaře různé očistné kůry. Mají velký význam, tělo potřebuje po zimě (a po celém roku) pročistit.Očistné kůry jsou různé, o nich nebudeme mluvit, probírali jsme je vloni. Jen stručně – čistá voda, ovocné, zeleninové šťávy, GANODERMA..
Lidé se často vymlouvají, že nemůžou jarní očistné kůry držet, protože nemají čas, nemají peníze, mají moc práce, jsou unaveni… ale právě to je důvod. Jarní únava – znečištěný organizmus, málo vitamínu, minerálů, enzymů… a taky pohybu!
Proč máme velký nedostatek vitamínů a minerálů – protože máme zanesené, znečištěné střevo. A to všichni!
Tlusté střevo má záhyby a tam se nám ukládá odpad, na něj se nalepí další a další. Kolik tam máme starého odpadu krásně vidíme při klystýru, výplachu střev. V posledních letech se hodně doporučuje hydrokolonterapie – důkladná očista střev, výplach, postupný, opakovaný, mnohonásobný, při kterém z těla odejde neuvěřitelné množství starého až ztvrdlého odpadu. Nebo aspoň klystýry v domácích podmínkách se dnes čím dál, tím víc propagují, doporučují. Mají až neuvěřitelný léčebný efekt. A to z toho důvodu, že každá část tlustého střeva úzce souvisí s některým orgánem a ovlivňuje ho (o tom se moc neví, ale je to tak). Proto se při různých nemocech a problémech kdysi doporučovali hladovky a klystýry. A ono to pomáhalo. Dnes se to znovu objevuje a na západě už jsou hydrokolonterapie a klystýry opět běžnou součástí života, ozdravných a očistných kůr, stejně jako kůr zkrášlovacích, protože pleť, pokožka je jednou z prvních, které zareagují a vyčistí se.
Jak hydrokolonterapie, tak klystýry patří k odlehčovacím kůrám, celé tělo se odlehčí, zbaví se zbytečného odpadu.
Ne každý ale najde odvahu na tyhle techniky a pro někoho je to hodně fyzicky problematické, nevím, jestli v těchto zařízeních u nás jsou připraveni i na vozíčkáře, nebo lidi s jiným, jakýmkoliv omezením.
Proto bychom si měli aspoň sami nějak jinak pomoct. Absolutně nejlepší jsou ovocné, nebo zeleninové šťávy. Ne ty z obchodu! Čerstvé! Zase tolik času to nezabere vymačkat si šťávu z poloviny citrónu do hrnku teplé vody. Má to fantastické účinky:
citron velmi poctivě kontroluje srdeční činnost. Když ráno vypijete tento levný elixír, pomůže vám udržet tlak na uzdě a zároveň dokáže uvolňovat tělo i mysl, čímž zredukuje stres a sklony k depresím.
I když je citron kyselý považuje se za nejvíce alkalickou potravinu, při jeho pravidelné konzumaci upravuje pH tak, aby naše tělo nezatěžovalo.
Citron dále díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminu C je velmi prospěšný pro správnou funkci a posílení imunitního systému, obzvlášť v období častého výskytu infekcí horních a dolních cest dýchacích.
Citrony obsahují pektinovou vlákninu, která dokáže nastartovat metabolismus. Je prokázané, že citronová voda napomáhá při shazování přebytečných kilogramů.
Kyselina askorbová udržuje v kondici všechny pojivové tkáně, kosti a chrupavky. Vitamin C je také známý pro své protizánětlivé účinky, proto je vhodný při rekonvalescenci po úraze či nemoci.
Voda s citronem pomáhá s mnoha zažívacími problémy jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Podporuje činnost jater při produkování žluči, která je nezbytná pro dobré zažívání.
Čerstvá citronová šťáva, která se aplikuje na dásně, pomáhá zastavit krvácení a mírnit bolest zubů. Stejně tak je výborná v boji se špatným dechem. Spolehlivě s vodou funguje jako prevence proti paradontóze. 
Denní konzumace vody s citronem zajistí pravidelný přísun vitaminu C, který omlazuje a prozáří pleť. Všechny antioxidanty bojují s volnými radikály.
Mnoho lidí si neuvědomuje, že je organismus po dlouhé noci dehydrovaný. Dehydrovaný organismus vede ke zhoršení funkcí organismu, ke stresu, zácpě a únavě. Velká sklenice s citronovou šťávou dodá potřebné množství tekutin a dobře nastartuje organismus na dlouhý a náročný den. Zároveň ze svého těla vyplavíte toxiny, které se usadily v trávicím traktu během noci.
Citronová voda funguje jako čistič krve.Vitamin C také krev ředí, čímž se stává vhodnou prevencí proti trombóze. Svými silnými účinky bojuje proti vysokému cholesterolu a následnému usazování v tepnách.
Pomáhá vyplavit nežádoucí látky z těla.
Voda s citronem ulevuje od problémů s dýchacími cestami.
Ranní teplá voda by se podle některých měla stát pravidelným rituálem. Zejména pro detoxikaci organismu má voda s citronem totiž pročistí střeva.
Voda nemusí být vždy teplá, stačí jen lehce vlažná. Použijte velkou sklenici, do které vymačkáte půlku čerstvého citronu a dolijete vodou.
Ti, co ráno nedostanou do svého žaludku nic, by měli začít s malou sklenicí a postupně dávku vlažné vody zvýšit až na 300 ml.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − seven =