REIKI

Jedná se o starou léčbu pomocí předávání energie. Nejedná se o energii lidskou, člověk nepředává energii svoji, ze sebe, předává energii Vyšší moci, energii Božskou (ateisté energii kosmickou).
Tato léčba je hodně stará a využívala, praktikovala se hodně dávno, jen se na ni nešlo tak odborně a lidé se ji nemuseli učit, protože to vše měli v sobě a řídili se intuicí.
V dnešním přetechnizovaném a uspěchaném světě se i tato velmi jednoduchá metoda musí opět učit.
Vyučuje se buď ve „školách reiki“, nebo na „kurzech reiki“.
Aby se člověk stal mistrem reiki, musí absolvovat tři stupně, mít určité znalosti a dovednosti. Aby člověk mohl léčbu pomoci reiki praktikovat s úspěchem a s výsledky, stačí mu stupně dva, dostatečné znalosti a dobrá intuice. Může ovšem léčit pouze kontaktně, léčba na dálku se učí až ve stupni třetím.
Ovšem neplatí to vždy, jsou jedinci s výbornou intuicí a znalostmi, kteří to zvládnou i po druhém stupni.
Léčit touto technikou můžeme jak lidi, tak zvířata.
Léčit pomocí reiki můžeme jak nemoci (problémy) kosterně-svalového aparátu, tak nemoci vnitřní.
Na kurzech se učí jak přijímat Božskou energii a jak ji předat dál. Učí se polohy rukou, soustředění, koncentrace… Ale ne všichni se to musí učit, někteří to mají v sobě a stačí jim naznačit, ukázat cestu. Po úspěšném zvládnutí druhého stupně budoucím léčitelům , kteří chtějí praktikovat léčení pomocí reiki energie, mistr a učitel „otevírá dlaně“.
Je tomu už patnáct let, co moje maminka, tenkrát pětašedesátiletá, byla uchvácená reiki, začala to zkoušet a studovat a posléze dosáhla třetího stupně a stal se z ní mistr reiki. Mnoha lidem pomohla, svého zetě zbavila astmatických záchvatů a nakonec i veškerých problémů s dechem, mnoha lidí zbavila různých alergií a jiných nemocí, problémů a neduhů.
Na jednom kurzu o odstraňování blokád v kloubech a na páteři jsem se také seznámila s reiki, začala ji studovat a zkoušet. Ze zdravotních a finančních důvodů jsem absolvovala pouze dva stupně, no díky své výborné intuici jsem si vyzkoušela s úspěchem předávání energie a vyrovnávání energie druhým osobám při některých zdravotních problémech.
Krásně na léčbu pomocí reiki reagují zvířata (já osobně mám vyzkoušené pejsky), kteří si sami dokáží „říct“ kdy a kam chtějí. Chvíli vás sledují, pak přijdou a tak dlouho se vrtí ve vašich rukou, až je mají tam, kde je mít chtějí. Můj pejsek dokonce velice opatrně vezme moji ruku do své tlamy a položí si ji, kam momentálně potřebuje. Pak tak chvíli sedí a když mu to stačí, odejde. Moc se mu to líbí, při novém problému (už má 13 let) přijde zas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − 1 =