ODLEHČENÍ ORGANIZMU 2. DÍL

Kromě toho bychom si měli dát trochu pozor na to, co jíme, abychom nekonzumovali samou chemii – konzervanty, stabilizátory, ochucovadla, barviva, zahušťovadla… takové Ečko, takové Ečko… Pozor na to, můžou nám velice ublížit. Stejně jako sůl, neustále přijímáme v potravě její nadbytek – chléb je přesolený, uzeniny, sýry, polotovary, hotová jídla… Pozor na sůl! Máme jí nadbytek a to strašně škodí našim (hlavně) ledvinám. Ve staré Číně to byl jeden ze způsobů trestu smrti – odsouzenému se podávalo několik dní velké množství soli ve stravě a on za pár dní za strašných bolestí zemřel.
Dále kombinace jídel.
Velmi zajímavé dělení potravin mají v Číně. Na potraviny jangové + jinové. Samozřejmě u nás taky, používají ho a řídí se ním makrobiotice – je to jedna z hlavních zásad makrobiotiky, jedna z hlavních zásad pro udržení si, nebo znovunastolení zdraví – rovnováha, vyrovnanost. Každý extrém je škodlivý a proto i ve stravě musí být vyrovnanost. Potraviny jinové musí být vždy v rovnováze s potravinami jangovými. Nikdy ne jeden extrém, ten nás nutí k opačnému extrému a lítáme sem-tam od jednoho extrému do druhého a vzniká nemoc (laicky, obrazně řečeno).
Ale to je na celou další přednášku a určitě od odborníka na makrobiotiku.
Do naší stravy bychom jistě měli zařadit výrobky z kozího a ovčího mléka, namísto kravského. Kravské mléko a výrobky z něj totiž strašně zahleňují, bývají často alergie naň, nebo nesnášenlivost, která se může vyvinout až v pozdějším věku, nebo se na ni přijde až v pozdějším věku.
No a fíky. Určitě přidejte do stravy fíky! Kvůli očistě střev.

Jarní únava po zimě
Kromě vitamínů, minerálů, cvičení a pohybem po venku, po vzduchu, po sluníčku, přidáme pití šťáv (aspoň té citrónové vody), také více obyčejné čisté vody (žádné slazené, ochucené, ani minerálky! Čistou obyčejnou vodu!).
Ještě si můžeme pomoci drobnými triky:
– procvičování, masírování, tření krční páteře, krčních svalů, mačkání měkkých tkání
– tlak, mačkání akupresurních bodů na šíji, v trapézech, okolo lopatky, bod T4 mezi palcem a
ukazovákem v měkké části
– dýchání zhluboka, pomalu do celých plic, do břicha (přijímáme energii ze vzduchu do plic a
Poté přechází krví do všech svalů, orgánů, do celého těla
– dobíjet se na slunci (nastavit dlaně, vnímat na nich a v nich teplo, slunce, jeho sílu a přes ně do celého těla teplo, slunce, energie), budeme se zavřenýma očima vnímat to teplo, které vchází do dlaní, přechází do celých rukou a odtud postupně do celého těla, které prohřívá, slunce a jeho teplo, jeho energie prostupuje celým našim tělem a naplňuje ho.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − eight =