ALKOHOL JAKO PREVENCE

Určitě zajímavá myšlenka (aspoň pro někoho). Zkusme se na to podívat trochu blíže.
O tom, že sklenka červeného vína zdraví prospívá se mluví už dlouho. Nejen víno, ale i jiné druhy alkoholu jsou prý v malém množství zdraví prospěšné.
Nejznámější ale přece jenom je to červené víno. Mezi jeho příznivé účinky se počítá to, že pomáhá chránit před rakovinou, posiluje mozek, pomáhá proti nespavosti, dokonce prý chrání před zubním kazem, jen jsem se nikde nedozvěděla proč a jak .
Červené víno, ve kterém jste 14 dní macerovali snítku rozmarýnu, je osvědčeným lékem proti nízkému krevnímu tlaku (a to ho stačí pít půl deci ráno a půl deci na noc) Tento starý, jednoduchý recept už s úspěchem vyzkoušelo mnoho lidí.
Pozitivní vliv červeného vína na zdraví lze přičíst na vrub látce resveratrol, která se nachází ve slupce a  jadérkách červeného hroznového vína. Podle amerických vědců navíc sklenka červeného prý bystří intelekt. Takže namísto křížovek sklenku červeného vína?

Jiní dávají přednost vínu bílému – je lehčí na žaludek, snižuje hladinu cholesterolu, prospívá plicím, působí protizánětlivě.Bílým vínem by neměli pohrdnout ani lidé trpící artritidou a také prý pomáhá spalovat tuky, potlačuje záněty a snižuje bolest. A hlavně – sklenka bílého vína denně snižuje krevní tlak! Takže by se mu naopak obloukem měli vyhýbat lidé s nízkým tlakem.

Nezapomínejme ani na milovníky piva. To obsahuje vitaminy, hlavně skupiny B a minerály, které chrání srdce a kosti.Asi proto nemají pijáci piva odvápnění kostí. Ale pozor – pokud pijete více piva, přetěžujete si ledviny a následně škodíte srdci! Pokud chcete, aby pivo opravdu vašemu srdci pomáhalo, tak nepijte víc, než jedno denně!
Na trávení a vytrávení zvláště těžkých a mastných jídel je pivo to nejlepší díky hořčinám, které obsahuje. Podpoří funkci žlučníku a žaludku. Vždyť už naše babičky doporučovaly kačenu, nebo vepřo-knedlo-zelo vždy zapít pivem

A co ostřejší alkohol, jako je třeba gin. Ten je hodně močopudný, pomáhá odvádět tekutiny z těla. Destiluje se z čistého alkoholu,. Vyrábí se z jalovce, bobule, která má silné močopudné účinky a v přírodní medicíně jalovec slouží k léčbě ledvin a žlučníkových kamenů. Gin má prý taky díky tomu i protizánětlivé účinky.
A že brandy chrání před infarktem a krevními sraženinami, co říkáte tomu? Jako destilát vína obsahuje brandy vysoké množství antioxidantů, které chrání před škodlivými volnými radikály. Brandy tedy prý pomáhá podobně jako aspirin.
.
ALE POZOR! NEPŘEKRAČUJTE HRANIČNÍ DENNÍ DÁVKU, která činí:
Ženy: 1 sklenice vína, nebo třetinka piva, nebo 1 malý panák (4 cl)
Muži: 1,5 sklenice vína, nebo jedno pivo, nebo 1 panák (5 cl)
Podle toho bychom měli být národem úplně zdravých lidí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 1 =