PSÍ JARNÍ PROBLÉMY

Každý pejsek má s příchodem jara velké problémy – nechutenství, neklid, nespavost….Majitelé psů (ne fenek) už ví, o čem mluvím.
Kubíček (můj pejsek) normálně spává tak do půl sedmé, do sedmé. Na jaře ovšem sedí u mé postele a nekompromisně mě hypnotizuje svým uhrančivým pohledem už v pět ráno a trvá na tom, že opravdu strašně nutně potřebuje už teď jít ven. A já mu na to pokaždé skočím.
Venku to ale vypadá pokaždé úplně stejně – lítá sem-tam, nos při zemi a nasává pachy. Když najde značku nějaké právě hárající fenky, není s ním řeč.V tu chvíli ohluchne, ochrne, teda aspoň se tak tváří. Můžu volat kolik chci, lákat ho na co chci, nevidí, neslyší.
A když mě to přestane bavit a přikročím ke krutým metodám (násilím se ho snažím odtáhnout), zapře se jak koza a mně nezbývá, než ho tahat smykem. Ale zjistila jsem, že nejsem sama. Podobného násilí (tah smykem od značky kousek dál), se dopouští velká část majitelů. Jinak by tam úplně klidně stáli i hodinu – mám vyzkoušené.
Minule tak Kubíček (můj pejsek) přišel o svého, do té doby nejlepšího, kamaráda. Narazili do sebe u jedné takové značky, ani jeden nechtěl odejít a tak se raději kvůli tomu škaredě porafali.
Pokud se mi ho přece jenom podaří dotáhnout přes veškerý jeho odpor domů, odchází uraženě na pelíšek a zahajuje protestní hladovku. Po hodině se ale opět tvrdošíjně domáhá procházky, protože při té první se pro samou zaneprázdněnost kolem stop hárajících fen, zapomněl vyčůrat. A protože vím, že to nestihl, jdu s ním opět. Kubíček ale jednou odcvrkne a už zas nemá čas, protože narazil na další stopu právě hárající fenky a vše se opakuje. Slibuji mu, že už s ním ven nepůjdu. On ale ví, že mě zase ukecá a že já každé jaro s ním budu lítat jako tajtrlík každou chvíli ven a říkat si „ještě, že ty fenky hárají jen jednou za rok.“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 − 1 =