POZNÁNÍ

Nevěděla jsem, co se děje a trochu mě to děsilo. Najednou se všechno se mnou zatočilo. Ne jako na kolotoči, spíš jako v nějakém víru. Ano, to je ono! Asi jsem se nějakou náhodou dostala do víru, napadlo mě. Ale kde se tady vzal? Asi vír prachu, protože všude kolem bylo šedo. Ale neštípalo to ani do očí, ani do úst. Prach to teda nebude. Divné, napadlo mě znovu. Nechápala jsem, co se děje, ani proč se to děje, ani kde to vlastně jsem. Nechápala jsem vůbec nic.
Najednou jsem ho uviděla a v ten moment mi bylo všechno jasné, vše jsem pochopila.
Krásné, jasné, teplé světlo. Veliké a všeobjímající Světlo. A já poprvé za celý svůj život jsem musela uznat:
„Ale to je Bůh! Tak On přece existuje!“
Bylo to pro mě dost překvapující poznání, protože jsem byla do té doby ateista a o existenci Boha jako Světla jsem nikdy ani neslyšela.
Když jsem se ale k tomuto Světlu přiblížila, věděla jsem, že to tak prostě je. V tu chvíli jsem věděla úplně přesně kde jsem a hlavně proč tam jsem. Proto, abych poznala a pochopila mnohé, poznala a pochopila vše.
Stačilo na cokoliv pomyslet a v tu chvíli jsem věděla co to je, proč to je, kde to je. Najednou jsem znala odpověď na úplně každou otázku a překvapilo mě, jak je všechno jednoduché a prosté.
Žáden problém tady nebyl problém, vše bylo jasné, průhledné, vše mělo řešení. Jednoduché, prosté, ale stoprocentně účinné. Bylo to fantastické poznání.
Druhé fantastické poznání bylo vlastně pochopení co je to blaženost, co to obnáší a jaké to je.
Vrcholem všeho ale byla možnost být úplně všude a ihned. Stačilo si pomyslet „kde mám tělo?“ a už jsem se nad ním vznášela. Ihned jsem se ale vrátila, svět byl strašně šedý a studený, plný zloby, smutku, křiku… nelíbil se mi. Zato tam, tam byl klid, pokoj, světlo a teplo. A plno krásných barev. Chtěla jsem se tam vrátit. Chtěla jsem tam zůstat. Strašně moc jsem chtěla.
Když mě ale najednou opět uchopil ten vír a odnášel mě zpět k tomu tělu, které tam leželo. V tu samou chvíli mi všechny vědomosti a znalosti z mozku zmizely a zůstala tam jedna jediná nikdy nikým nezodpovězená otázka: „Proč?“

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × three =