Tematický pobyt „Máma, táta na vozíku

Centrum pro lidi na vozíku, Paraple v Praze, poskytuje nejen možnost ubytování a rehabilitace pro tyhle lidi, ale pořádá i různé zajímavé kurzy a pobyty.

Jedním z nich byl tematický pobyt s názvem „Máma, táta na vozíku“.Centrum tak reagovalo na specifické problémy a potřeby lidí na vozíku, kteří se chystají na trvalý vztah, nebo o něm jen přemýšlí, nebo v něm žijí a plánují založení rodiny, nebo již mají malé děti.

Probírala se zde oblast partnerských vztahů, život člověka a s člověkem odkázaným na vozík, ale i plánování těhotenství u žen na vozíku, porod těchto žen, ale i starost o dítě.. Přednášeli a radili zde odborníci z konkrétních oblastí (psycholog, gynekolog).Součástí programu byly, v případě zájmu, také individuální konzultace.

Se zvlášť velkým zájmem se setkala přednáška gynekologa MUDr. Richarda Sobola z Ústavu pro péči o matku a dítě, který mluvil také o vhodnosti té které antikoncepce u žen na vozíku, o těhotenství a o porodu u žen na vozíku.

Neméně zajímavé byly přednášky a diskuse na téma respektovat a být respektován, psychologie a vztahy, láska a sex u lidí na vozíku.

Cenné, praktické rady vycházející přímo ze života na vozíku a z již prožitých situací, si pak předávali zúčastnění sami navzájem při diskusích.

Letos se na kurzu sešlo osm lidí na vozíku, plus jejich partneři, či jiní rodinní příslušníci, přátelé a známí.

Připraven byl nejen zajímavý bohatý odborný, ale i odpočinkový doprovodný, převážně večerní program. Jeho součástí byly například hravé rozcvičky, boccia, ale i muzikoterapie, nebo úžasné divadelní představení a výlet na zámek Ctěnice, spojený s návštěvou krásné zahrady.

Některé kurzy a tematické pobyty Centrum Paraple pro veliký zájem pořádá každý rok a zrovna kurz „Máma, táta na vozíku“ k nim, pro svoji věčnou aktuálnost, patří.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + eighteen =