HLÍVA ÚSTŘIČNÁ

Podzim, čas sbírání hub. Příjemné zpestření jídelníčku. Některé jsou ale i hodně prospěšné našemu zdraví. Například taková hlíva ústřičná. Patří mezi naše nejznámější léčivé houby a využít bychom ji měli zvláště my, vozíčkáři. Proč právě my? Protože jsme přece jenom trošku ochuzeni o využití prospěšnosti cvičení, běhu a chůze, které pomáhají při úpravě tlaku, hladiny cukru, zvýšení odolnosti…
A konzumace hlívy má zrovna vliv na snižování hladiny cukru v krvi, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje odolnost proti infekcím, zvyšuje i tvorbu červených krvinek. Mimo to má i účinky proti zánětlivým onemocněním, virovým, bakteriálním a plísňovým chorobám.
Také obsahuje látky, které napomáhají lepší průchodnosti cév, zpevňuje jejich stěny, ale zároveň je pomáhá udržet elastické. To má příznivý vliv na tlak a na srdce. A jako všechny houby podporuje střevní peristaltiku.
Dnes kvůli hlívě ani nemusíte chodit do lesa, můžete si ji koupit buď čerstvou na trhu, v obchodě se zeleninou, často i v obchodech se zdravou výživou. Receptů na její přípravu je hodně.
Pokud nepatříte k milovníkům konzumace hub a přesto byste chtěli něco pro své zdraví udělat, můžete si koupit hlívu v prášku, nebo tobolkách v lékárně. Tady si jen dejte pozor, abyste koupili hlívu a ne jen hromadu chemie, barviv, konzervantů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen + six =