CELER

Je potravina nabitá vitamíny a minerály. A i když vám moc nechutná, zamyslete se nad ní, může vám hodně pomoct, může vám pomoct bezbolestně a za pár korun se zbavit mnoha zdravotních problémů, aniž byste jezdili po doktorech, absolvovali hromadu vyšetření a platili za předražené chemické léky, které na straně druhé vždy zatěžují játra a ledviny. A to je, zvláště pro člověka sedícího na invalidním vozíku, dobrá informace.
Celer můžete konzumovat syrový (přidáván do salátů), tepelně upravovaný jako hlavní chod, nebo ve formě šťávy – celerového džusu. Jen pozor, je hodně aromatický a chuťově výrazný, proto doporučuji džus ředit karotkovou šťávou, v salátech ho strouhat na jemno, při vaření, dušení, smažení ho připravovat spolu třeba se sýrem, s masem…
Obsahuje hodně vitamínů – A, B1, B2, B6, C, minerálních látek (hořčík, vápník, železo, sodík…)
Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a také podporuje vylučování žluče.
Člověk sedící na invalidním vozíku to jistě uvítá (žlučník totiž má rád pohyb, chůzi a pokud to není možné, často zlobí a tak musíme hledat jinou cestu, jak mu pomoct).
Celer také výborně ulevuje od zácpy (a to jak okamžitě, tak i dlouhodobě). Pokud se bojíte, že vás prožene a zrovna to nepotřebujete, pijte celerovou šťávu spolu se šťávou z karotky.
Dále celer obsahuje látky, které mají protirakovinný účinek, chrání před rakovinou žaludku a tračníku.
Látky v něm obsažené pomáhají snižovat krevní tlak a rozšiřovat cévy kolem srdce.
Aktivně pomáhá také při detoxikaci těla – odstraňuje toxiny, rozkládá ledvinové kameny a pomáhá ledvinám při jejich vyloučení z těla ven a to je zvláště u vozíčkářů velice důležité – pokud člověk nechodí, odchod písku a kamínků z těla je hodně náročný a tak každá „přírodní pomoc“ je velice vítaná.
A proto – vozíčkáři, naučte se jíst celer, nebo pít šťávu z něj, je to pouze otázka zvyku. Stojí to za to – jeho klady a schopnosti nám pomoct a ulevit, stojí za to! Nehledě na to, že nemusíte běhat po doktorech a polykat kvanta chemických léků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − eight =