PŘEKYSELENÍ ORGANIZMU

Dnes i západní medicína uznává pojem „překyselení organizmu“ a považuje ho za problém.
A problém s tím mají zvláště vozíčkáři, k odkyselení organizmu totiž výrazně přispívá pohyb a hluboké dýchání – to je pro vozíčkáře špatná zpráva. Dobrá – také strava a pití dostatečného množství čisté vody může pomoct.
PH našeho organizmu musí být vyvážené, spíše k zásaditému a to z toho důvodu, že bakterie a viry se množí v prostředí kyselém. Stejně tak buňky rakovinné. Pokud se dostanou do zásaditého prostředí, umírají. Lidské tělo může být zdravé a plné energie jedině pokud je zásadité.
S tou stravou je to taky trošku problém. Maso a výrobky z něj jsou kyselinotvorné. Sýry, mléko a ostatní výrobky z něj jsou kyselinotvorné, mouka a výrobky z ní jsou kyselinotvorné, cukr je opět kyselinotvorný. Jediné, co naše tělo zásaduje je syrové ovoce a zelenina. Ovšem, nesmíme k nim přidávat cukr! V tom případě začnou v těle kvasit a měnit naše pH na kyselé.
Překyselený člověk je stále unavený, bez energie, nemůže se dospat, má neurčité bolesti svalů, hlavy, zad.
Máme-li správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu, nemůžeme vlastně onemocnět. Je to i prevence proti virózám, bolení hlavy, zad, žaludku, i proti neustálé únavě.
Jedna z možností, jak odbouráme kyseliny z organismu my, vozíčkáři, je dodávat organismu zásadité potraviny a dostatek vody.
Největší překyselení ale vzniká ze stresu.
Co teda můžeme dělat my, vozíčkáři?
Každé ráno nalačno vypijte sklenici vody se šťávou z poloviny citrónu. Byť je kyselý, velmi „zásaduje“.
Pijte zeleninové šťávy. Bez cukru, bez medu, bez soli.
Kupte směs zeleniny na polévku a vařte 12 minut! Zeleninu vyhodit a vývar vypít.
Pijte vodu odstátou. Fluór, chlór a jiné látky se částečně vypaří.
Kdo zvládne – pusťte si nějakou hudbu s bubny a začněte se natřásat (pokud to zvládnete a nakolik to zvládnete). Musíte řádně třepat každým kouskem těla. Představujte si, jak z těla ony kyseliny vyklepáváte z těla pryč.
Pokud je to možné, někde v osamocení vykřičte ze sebe vztek, zlost, smutek. Uvolníte stres, napětí z těla.
Dobrá zpráva pro milovníky kávy na závěr – existuje tzv.zdravá káva – káva s ganodermou – (klasická černá rozpustná), jediná zásadotvorná a chutná jako káva normální, jen z ní nebolí ani žaludek, ani klouby. A je chutná, nepoznáte od kávy normální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 4 =