PŘÍČINY NEMOCÍ část 1.

PŘÍČINY NEMOCÍ
1.část

Různé nemoci mají různé příčiny. Velice často (zvláště u těch sezónních) jsou to viry, bakterie, různé infekce… Ale jak to, že někdo onemocní a druhý ne?

Záleží na tom, jestli pátráme po příčině nemoci z hlediska západní medicíny, nebo z hlediska čínské medicíny. V tom je totiž veliký rozdíl.
Dnes se na to zkusíme podívat očima západní medicíny:
Západní medicína považuje za prvotní příčinu stres. Díky stresu máme sníženou imunitu a díky snížené imunitě „chytneme“ kde co.
A dále také naše myšlenky. Vyloučit stres z našeho života, bohužel, nejde. Ovlivnit myšlenky, nezaobírat se některými myšlenkami, ale ano.
Dalšími příčinami nemocí může být i nedostatek pohybu, slunce a kyslíku (i když budeme víc jezdit ven, nevím, jestli to bude stačit).
Dalšími faktory je nedostatek vody, odpočinku a spánku. A s tím už můžeme něco dělat. Zvyknout si pít během celého dne mnohem víc čisté vody bez bublinek, to jde. Nejlépe je začít hned ráno jak vstaneme, vypít aspoň 1-2 sklenky, odstáté vody(to proto, aby z ní vyprchal chlór, který naše tělo jen zatěžuje a voda bez chlóru má mnohem lepší chuť). Může mít pokojovou teplotu, může být teplá, jak komu vyhovuje. Ale nesmí být studená! Může obsahovat maximálně šťávu z citrónu (ne cukr, ani med!). Nastartuje to celý organizmus, všechny orgány, k správné činnosti.
Co se odpočinku a spánku týče, je velice prospěšné v poledne se na chvíli natáhnout, změnit polohu, ulevit otlačenému zadku, narovnat záda… Ale hlavně – zavřít oči a na chvíli vypnout. Vypnout mozek, na nic nemyslet, meditovat. Třeba u tiché vážné, nebo relaxační hudby, nebo u Gregoriánského chorálu. To jde meditace úplně sama.
Ovoce a zelenina zase posilují naši imunitu a pomáhají nám v boji s nemocemi. Nejlepší je konzumovat je ve formě šťáv (tak totiž dostanete do sebe i ty druhy, které byste jinak snědli jen těžko a ještě k tomu v podstatně větším množství).
Na podporu imunity nám poslouží i hlíva ústřičná, nebo žampiony. Můžeme je konzumovat čerstvé, jako hlavní jídlo, nebo extrakty z nich (ve formě kapslí).
Imunitu v boji proti nemocem posílí i konzumace česneku, nebo cibule.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + four =