PŘÍČINY NEMOCÍ část 2.

PŘÍČINY NEMOCÍ
Část 2.
Jednou z možných příčin nemocí a různých zdravotních problémů jsou i naše myšlenky. A ty ovlivnit můžeme. I když je to opravdu hodně těžké.
Na toto téma vyšlo už pár knih, některé dokonce rozebírají vliv určitých konkrétních myšlenek na určité konkrétní zdravotní problémy. Je to velice zajímavé a asi by na tom mohlo i něco být. To nechám na uvážení každého z vás. Ale přečíst si některou knihu s touto tematikou a zamyslet se, stojí za to a není to ztráta času.
Teď vám popíši příběh paní Marty.


Bylo jí 50 let, na vozíku byla už 30 let a skoro stejnou dobu byla i vdaná. S manželem, podnikatelem, který pracoval doma a byl stejně starý, měli velice hezký vztah až do chvíle, kdy si on najednou uvědomil, jak čas letí a že by měl konečně začít žít a ne jen sedět doma a pracovat. Začal chodit s kamarády do restaurace, do vinárny, na různé akce.
Když náhodou šla Marta s ním, on seděl na jednom konci sálu s kamarády a kolegyněmi, ona na druhém konci. Mrzelo ji to a tak, raději, zůstávala doma, trápila se a plakala.
Když to tak udělal i v den jejich narozenin, zhroutila se. Ztratila smysl života, upadla v beznaděj.
Od té doby jí přibývalo zdravotních problémů, chřadla, ztrácela se před očima. Honili ji po různých vyšetřeních, všechny výsledky byly ale v pořádku, jenom jí bylo čím dál, tím hůř. A tak i vypadala.
Ztratila totiž víru, naději, smysl života. Její myšlenky byly plné těch nejčernějších myšlenek, smutku, beznaděje. Už nechtěla žít, neměla proč a pro koho.
To vše se katastrofálně podepsalo na jejím zdraví – úplně zdravé tělo v důsledku chmurných myšlenek a beznaděje se hroutilo, až se zhroutilo.
Nepodceňujme proto sílu myšlenky! Stokrát opakovaná myšlenka, které věříme, se stává pro náš mozek pravdou, zanechává tam stopu, kterou podvědomí potom bere jako fakt.
A jako vozíčkáři na to pozor zvlášť! Pokud vás přepadnou chmurné, smutné myšlenky, vzpomínky, nenimrejte se v nich, nerozebírejte je. Snažte se „přehodit výhybku“, myslet na něco jiného. Vím, lehko se to řekne, ale časem a tréninkem se to dá naučit. Naučte se hlavně relaxovat, meditovat, „vypnout mozek“ – nemyslet na nic, pouze si třeba představovat moře, slunce, louku…můžete zkusit používat autosugesce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − seven =