BOLESTI KOLEN A KLOUBŮ

To zná spousta lidí. Západní medicína vám řekne „věk“. A přitom ne každého staršího člověka bolí kolena a naopak, často bolí i mladé lidi. A nemusí je ani přetěžovat, ani prodělat úraz.
Tradiční čínská medicína má vysvětlení: několikrát prodělaný zánět močového měchýře. Zánět se nedoléčil, zůstal v těle, skryl se, „klesl“ dolů, do kolen (organizmus ho odložil tam, kde nebude moc zavazet – takto zní to vysvětlení hloupě, ale pro lepší představu je úplně ideální). Stejně tak je to s bolestmi páteře, pokud se nejedná o úraz, deformace, výhřez… nejčastěji bolí páteř ze špatné funkce okruhu ledvin a močového měchýře.
Proto je důležité každý zánět močového měchýře pořádně doléčit a břicho, nohy a oblast ledvin udržovat v suchu a v teple. Je to ta nejlepší prevence bolesti kolen.
(bolesti ramen jsou zase úzce spjaty se žaludkem, bolesti loktů se žlučníkem…)
Ale nejen zánět, každou nemoc je důležité vyležet. I obyčejné nachlazení. Naše tělo si potřebuje odpočinout, načerpat síly do boje s nemocí, zbavit se jí úplně, vyhnat ji z těla. Zvláště tělo, které už je nějak jinak postiženo, třeba úrazem.
Náš imunitní systém to zvládne, je na to naprogramovaný, jenom mu musíme dopřát čas a klid. To jediné od nás potřebuje.
Dnes ale vládne v západních zemích trend uznávat pouze zdravé lidi (nemoc je cosi nepatřičného a nemocný člověk je považován za slabého, nespolehlivého) a tak Coldrex, Superpyrin, a podobně se stávají běžnou součástí každé domácnosti. Nacpat se jimi, aby klesla teplota, nikdo nic nepoznal a hurá do práce a mezi lidi šířit bacily a ničit si své podlomené zdraví ještě víc. Imunitní systém ale ke své práci potřebuje vyšší teplotu organizmu a když mu ji snížíme, zabráníme mu bojovat s nemocí. Nemoci se postupem času na nás budou „lepit“ čím dál víc. Přitom stačí tak málo – každou nemoc již v počátečném stadiu vyležet, prospat, dopřát tělu dostatek tepla, spánku, horkých tekutin…, naučit se odpočívat, relaxovat, meditovat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen + eighteen =