VLIV POČASÍ

Že má počasí vliv na náš zdravotní stav, to si už asi všiml každý.
Tradiční čínská medicína to dokonce považuje za příčinu některých onemocněníNapříklad nachlazení – typická nemoc způsobená chladem – nás potká na podzim a v zimě, kdy se ochladí. Chlad nám vleze pod kůži, až do morku kostí, říkáme. Ale ono je to tak i doslova. Chlad proniká do našeho nitra, až k ledvinám, které jsou na to nejnáchylnější. S přibývajícími léty ledviny slábnou, jejich funkce se snižuje, my máme (díky tomu) méně energie, jsme náchylnější k nemocem, trápí nás vysoký tlak, hůř slyšíme … (klasické projevy oslabení ledvin)
Ledviny totiž mají obrovský vliv nejen na množství a kvalitu naší životní energie, ale i na naše klouby, kosti, na tlak, sluch. Proč hodně starých lidí bolí klouby, trpí odvápněním kostí, je jim zima, jsou unaveni, zpomaleni… oslabené ledviny, oslabený okruh ledvin. A my, vozíčkáři, to máme ještě o kousek těžší. Zdravý člověk totiž může prospět svým ledvinám i správným pohybem, plným dýcháním (které vozíčkář nijak zvládnout nemůže)
Zkusme i přesto svým ledvinám aspoň trochu pomoct, chránit je dřív, než bude pozdě.
Nebudu tady teď mluvit o pitném režimu, i když je velice důležitý, zkusme ledvinám pomoct i jinak – blíží se zima a ledviny milují teplo. Teplo v jakékoliv podobě, ale lépe suché. Udržujme v suchu a v teple zvláště podbříšek, záda, nohy. Dopřejme si raději více vrstev oblečení, i když nohy třeba vůbec necítíme. Termopunčocháče, termospodky…
Další věcí, kterou můžeme udělat – popíjet horké nápoje (třeba i jen horkou vodu), po doušcích, ale horké kolik sneseme, aniž bychom se spálili. Odložme si chlazené nápoje na horké letní dny, teď pijme horký čaj, horkou vodu, horkou kávu, horkou citronádu…
V zimních měsících dávejme přednost i jídlu vařenému, pečenému, které do našeho těla přivádí teplo, nekonzumujme tropické ovoce, vyhýbejme se studeným jídlům.
A dopřejme si zázvor. V jakékoliv formě a v jakékoliv podobě. Čerstvý, sušený, kandovaný, zázvor jako koření, zázvorové bonbony, pastilky, zázvorový čaj… to vše přivádí do celého našeho těla teplo. Kuřecí maso, pohanka, rýže zase přímo posilují naše ledviny, naši životní energii, naši vitalitu, chuť do života, současně ale i naše mládí. Protože zdravé ledviny = mladistvý vzhled.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 3 =