PSÍ OČI

Asi každý milovník pejsků zná výraz „psí oči“. Jedná se o pohled, který na vás udělá ta němá tvář, když chce dosáhnout svého. A to většinou ve chvíli, když něco jíte, nebo zrovna chcete odpočívat, relaxovat, nebo dokonce pracovat a ta němá tvář má silnou potřebu si hrát, nebo se mazlit, nebo se jít projít.
Kočky zase rády upírají svůj hypnotizující pohled na ledničku. To sice nejsou „psí oči“, ale „kočičí oči“, to však vůbec neznamená, že by se ten pohled snad snášel lehčeji.
Jen málokdo tomuto pohledu dokáže odolat a nepodlehnout majiteli těch očí. Možná akorát ta lednička.
Mnoho se nadiskutovalo o tom, co si zvíře v té chvíli myslí a co by nám řeklo, kdyby umělo mluvit. Kromě mě to zajímá také mnoho dalších majitelů – páníčků. To je asi normální.
Ale že budou někteří jedinci tomuto tématu vážně věnovat celé hodiny, dny, týdny, měsíce – to by mě nikdy nenapadlo.
Proto jsem byla hodně překvapená, když jsem pod názvem článku o psích očích četla, že vědci zkoumali několik měsíců…. Byla jsem v šoku. A v ještě větším, když jsem se dočetla, že zjišťovali z krve hladiny jejich hormonů, když si hrají, když spí a když dělají „psí oči“.
Chudáci zvířata. Jen pro svůj pohled musely ty němé tváře absolvovat několikrát odběr krve. Trochu kruté.
I tak si myslím, že těžko se podle hladiny hormonů v krvi dá zjistit, na co zvíře v tu danou chvíli myslí. Nejspíš na to, aby šli do háje s tou jehlou a s tím nápadem
Ale já nejsem vědec.
Jestli už mám pravdu já, nebo ti vědci, výsledek jejich zjištění byl strašný a nejen mě se vůbec nelíbil – jedná se o
… „tupé pubertální zírání na objekt svého zájmu“…

Příspěvek byl publikován v rubrice Glosy a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 16 =