JAK NA JAŘE RYCHLE ZÍSKAT ZTRACENOU ENERGII

Asi každý člověk je po zimě unavený, bez energie. Když pomineme nedostatek vitamínů, minerálů, pohybu, kyslíku… o tom tady psát nechci, to snad ví každý. Ví taky co s tím, jak to řešit (chodit více ven, na sluníčko, jíst víc ovoce a hlavně zelené zeleniny, pít více vody se šťávou z citronů, čaje, ovocné a zeleninové šťávy …).
Mimo to nám schází taky teplo a slunce.
Když říkám teplo, nemyslím tím jen to zvenku, od sluníčka, myslím tím i to vnitřní (a alkohol tady nepomůže! Za chvíli z těla vyprchá, případně se z něho vyspíte a vnitřní chlad zůstává dál).
Na jaře se všechno probouzí k životu, celá příroda ožívá, začínají námluvní rituály, hledání druha, družky, partnera.
Každý by chtěl milovat a být milován. Vkládá do toho sice hodně energie, ale mnohem víc jí potom ten dotyčný dostane zpět. A to platí pro celou přírodu, pro všechno živé, i pro člověka. Když milujete a když jste milován, únava, ospalost, vyčerpanost najednou úplně zmizí. Najednou zvednete hlavu, díváte se s úsměvem na svět kolem sebe. A vidíte ho úplně jinak.
Nemluvě o tom, že líbání mimo jiné posiluje imunitní systém! A to, zvláště na jaře potřebujeme.
Co tak zkusit opačný postup, než o jakém jsem psala výše? Nečekat, až nás začne milovat ten druhý, okolí, ale prostě začít od sebe. Nebojte se, funguje to a vy v žádném případě nebudete za blázna, právě naopak. Stačí vyjet ven, zvednout hlavu, nadechnout se a usmívat se na lidi kolem, na sousedy, na prodavačky v obchodech, na lidi známé i lidi neznámé … a oni všichni se začnou usmívat na vás, začnou vám předávat svoji pozitivní energii, naplní vás novou energií, novým elánem, novou sílou, novou chutí do života, novou radostí. A najednou jsme nabití novou pozitivní energií.
Jak jednoduché, že?
Možná se při té příležitosti i zamilujete a jedno, jestli do partnera nového, nebo znovu už do toho mnohaletého svého druha. Tahle nová zamilovanost vám taky přinese spoustu nové energie. Velkou spoustu. Stačí se jen nebát a udělat první krok.
Věřte mi, funguje to, nabije vás to novou energií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − six =