ČCHI-KUNG A OTEVÍRÁNÍ DECHU část 4.

Dalším cvikem je:
Základ stejný – rovný sed, ruce pokrčené v lokti, v úrovni pupku, dlaně tentokrát spojíme jako při modlitbě.

S nádechem,dlouhým a pomalým, ruce spojené dlaněmi zvedáme vzhůru, vysoko nad hlavu, tady se ruce rozpojí a narovnané, obrácené dlaněmi ven, od sebe, od těla, přes upažení opisují velký oblouk a s výdechem pomalým a dlouhým, klesají dolu k tělu, kde se opět vrátí do úrovně před pupek a otočí se dlaněmi vzhůru. Pak dlaně opět spojíme, jako při modlitbě, pomalý, hluboký nádech, ruce vysoko nad hlavu …

Ti, kteří ruce až nad hlavu zvednout nezvládnou:
Před pupkem ruce dlaněmi spojíme jako při modlitbě a zvedáme je s nádechem pouze do úrovně prsou.
Tam je rozpažíme do úplného upažení, dlaněmi dolu k zemi a s dlouhým, pomalým výdechem ruce připažujeme, vracíme k tělu, kde je opět pokrčíme v lokti, otočíme dlaněmi vzhůru a vrátíme před břicho, do úrovně pupku, kde je spojíme jako při modlitbě …
Pohyby jsou plynulé, ladné.

A teď přesně naopak:
S nádechem jdou ruce dlaněmi vzhůru, půlobloukem přes upažení, bokem vedle těla nahoru, nad hlavu, kde se spojí dlaně jako při modlitbě a s výdechem se spojené ruce vrací před tělem, středem, dolu, do úrovně pupku, kde se rozpojí a otočí dlaněmi vzhůru.
Pro ty, kdo ruce nezvednou – opět stejný postup, pouze ruce zvedneme pouze do úrovně prsou. Jinak je postup úplně stejný.

Nyní opět rovný sed, ruce v oblasti břicha, dlaně jsou ale otočeny k tělu a tentokrát je všichni zvedneme s nádechem pouze do úrovně prsou, tam otočí dlaně od těla a s výdechem ruce rozpažujeme, jako bychom odtlačovali imaginární zeď do stran, od nás.
Poté volně připažíme, ruce vrátíme do výchozího postavení, před břicho, dlaněmi k tělu.
Opakujeme, jako každý cvik asi 5 krát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − 12 =