MODLITBA JAKO LÉK

Je to stará známá věc. Nikdo neví, jak a proč to funguje, ale dnes už i spousta ateistů uznává, že to asi funguje. Dokonce se dělaly nějaké „pokusy“, průzkumy a výsledky byly velice překvapivé – lidé, kteří se modlili, lépe snášeli bolesti, potřebovali méně léků, rychleji a lépe se uzdravovali. Často i v případech, kde se to už neočekávalo.
Také je známo, že řádové sestřičky, které tráví několik hodin denně modlitbami, trpí mozkovou demencí mnohem méně často než běžná populace. Jestli je to sílou modlitby, nebo neustálým opakováním naučených textů (modliteb), o tom se vedou neustálé spory. Já osobně si myslím, že je úplně jedno kdo má v tomto případě pravdu, důležité je, že tady ta možnost oddálit mozkovou demenci, je. A je na každém z nás, jestli ji využije.
Někdo říká – stačí hodně číst, luštit křížovky – jistě to význam i smysl má, znám ale lidi, kteří i navzdory tomu ve stáří ani nevěděli, kde bydlí.
Já spíš věřím v sílu modlitby. Možná i proto, že jsem si sama vyzkoušela, jakou sílou táhnou člověka zpět do života, i když už stojí na hranici, na křižovatce dvou světů a často i v případě, když se jemu samotnému zpět do tohoto světa už ani nechce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 1 =