OČISTNÉ KÚRY – ZELENÝ ČAJ

Čajovna Wabi
Pomalu se stává dobrým zvykem, že se Olomoučtí vozíčkáři ze Spolku Trend setkávají v čajovně Wabi, aby si popovídali, odreagovali se, načerpali síly…
Tentokrát si povídali o očistných kůrách, cvičení… ale i o jiných možnostech, jak trochu pomoct svému tělu i duchu bez trápení. Hlavně bez trápení a bez zbytečného stresu. V klidu a v pohodě.
Nebudeme mluvit o různých dietách, o tom, co by člověk neměl jíst a co by naopak jíst měl.Mnozí se tím trápí, stresují se a tím si ještě víc ubližují. Stres je prapůvodcem, prapříčinou všech nemocí, zdravotních problémů.
Zkusme se teda na to vše podívat trochu jinak – co můžeme pro sebe udělat, aniž bychom se neustále trápili a stresovali – to nesmím, to nesmím…
Existují různé bylinné čaje, které jsou našemu tělu i duši prospěšné (kopřiva, pampeliška…) . Nechutnají Vám bylinky? Nevadí – je tady zelený čaj se svými skoro zázračnými očistnými účinky pro lidské tělo. Pomáhá odstranit z těla odpady, usazeniny, toxiny, ale i doplnit energii. Zelený čaj je výborný také v létě – osvěží nás, zreguluje tělesnou teplotu. Právě pro tuhle schopnost regulace teploty je vhodný k pití jak v chladných, tak v teplých dnech.
Za horkého léta zkuste ale hlavně čaj černý (nemusí být teplý) – výrazně sníží vaši tělesnou teplotu, ochladí vás. Proto se pije ve velkém množství v arabských zemích. A proto vám ho dávají pít, když jste nemocní, když máte teplotu.
Očistné účinky zeleného čaje můžeme podpořit pitím čaje s ganodermou, která má sama o sobě silné čistící účinky, pro které je ceněná ve východní medicíně, kde je i oficiálně uznávaným lékem na předpis (jak jsem se kdesi dočetla) a někteří naši lékaři už ji doporučují také.
K sehnání je spousta podpůrných prostředků.
Naše babičky a prababičky ovšem to dělaly velice jednoduše – vařily z toho, co zbylo, co se v zimě nesnědlo – pohanka třeba, maso už na jaře nebylo, zato byly čerstvé kopřivy na špenát, do nádivky se starými rohlíky, pampelišky a sedmikrásky na salát… Pilo se hodně čaje z kopřiv a pampelišek a očistná kúra byla hotová.
Ale hlavně – s úsměvem vítaly jaro, nový život. Vítaly vlaštovky, které se k nim domů vracely, včelky… prostě vše. Usmívaly se na slunce, na pukající stromy, usmívaly se, usmívaly se. Vždyť jaro sebou přináší nový život a ten se musí vítat s úsměvem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − fourteen =