VODA – ZÁZRAK

Voda je zázrak, má přímo zázračné účinky. Mám na mysli úplně obyčejnou vodu z kohoutku.Žádná balená, kupovaná, ne, úplně obyčejná voda z kohoutku. Stačí, když si ji napustíte do skleničky a necháte chvíli odstát . Vyprchá chlór a voda je chutnější. Pokud by se vám to zdálo málo, stačí ji napustit do flašky, vhodit pár umytých křišťálů a nechat chvíli odstát (čím déle, tím lépe). Voda získá výbornou chuť, zbaví se chlóru a celkově se pročistí a nabije energií. Tato voda vás ochladí a osvěží vždy.
Tento starý trik s křišťálkama ve vodě vám doporučuji všude. Vezměte si s sebou na dovolenou pár křišťálů, vhoďte je tam do flašky s vodou. Vodu ve flašce pouze neustále doplňujte, abyste měli dostatek. Výborné zvláště tam, kde sice je pitná, ale ne zrovna moc chutná voda, kde je moc chlorovaná. Měli bychom pít dostatečné množství vody. V létě se člověk víc potí, ztrácí tekutiny, hrozí mu oběhový kolaps, problémy s tlakem. Lze se tím vyhnout i problémům z přehřátí..
Pít by se ale měla voda odstátá, ne moc studená (jinak může dojít k teplotnímu šoku vnitřních orgánů, poruchám trávení, křečím, nevolnostem). Pitím dostatečného množství obyčejné vody si pročistíme ledviny, močové cesty, močový měchýř, ale i játra, žlučník, žaludek a střeva.
Pozor si dejte, zvláště v teplých dnech, na dostatečné množství! Nezapomínejme, že jen dýcháním ztrácíme asi litr vody za den.
Dostatečné množství vody může odstranit bolesti hlavy, zmírnit bolesti v zádech (odplaví se odpady, ale i kyselina mléčná ze ztuhlých a bolavých svalů), odstraní se i pocit hladu. To je výborné pro toho, kdo chce zhubnout – často stačí pouze víc pít! Ale čisté vody bez bublinek a bez příchutí..
Dále bolesti žaludku, bolesti břicha – i tady velice často pomůže vypít dvě sklenky vody. Výborná je teplá voda po jídle – rozpouští tuky a žene je hned do střev a ven z těla, nikoliv do krevního oběhu, tudíž pomáhá snižovat zvýšenou hladinu cholesterolu.
Dostatečné množství vody v těle ředí krev, ta není tak hustá, nesráží se, neucpává cévy, taky se tím pádem trochu sníží hladina cukru v krvi.
Mozek taky potřebuje dostatek vody!
Nikdy nečekejte, až budete mít žízeň. S přibývajícími léty se pocit žízně ztrácí! Musíme se
nutit pít, pít, třeba jen pár hltů, i když necítíme žízeň.
Pití dostatečného množství vody pomáhá odstraňovat únavu během dne. Nevěříte? Zkuste to!
A co je to dostatečné množství? Nedá se to paušalizovat – veliký, silný chlap, který se potí,
hýbe se (třeba hodně jezdí na mechanickém vozíku) má potřebu vody mnohem větší, než
malá, drobná žena, která se nepotí a nemá moc pohybu (jezdí třeba na električku).
A nezapomínejme, že v teplých dnech potřebujeme vody mnohem víc.

1 komentář u „VODA – ZÁZRAK

  1. Tento článek je moc hezký a poučný. Také mám ráda vodu “ ze zdi „.Křišťály si tam sice nedávám,nemám,ale i tak je to nejlepší pití co znám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + ten =