CITRONY

Šťávu z citronů můžeme využít nejen v zimě, ale hlavně teď, v teplých dnech. Výborně totiž snižuje teplotu organizmu, ochlazuje.
Rozředíme ji vodou, komu se to zdá kyselé na jeho chuť, může přidat med a důkladně promíchat. Je to pití výborné nejen pro udržení, ale i zlepšení zdraví..
I třeba proti přehřátí organizmu, které hrozí v teplých dnech.
Ale pozor – citróny mají rády zubní sklovinu! Takže pokud konzumujete citron jako ovoce, důkladně si potom vypláchněte ústa čistou vodou.
O citronech se dále tvrdí, že:

  • mají antibakteriální (takže je to nejlepší nápoj v období chřipek) a antimykotický (protiplísňový) účinek
  • pomáhají snížit vysoký krevní tlak
  • doporučují se jako prevence v boji proti cystám a rakovině, prý zabraňují vzniku rakoviny a jejich metastáz (za pokus to stojí, ne?)
  • dále pomáhají při bolestech hlavy (pokud jsou způsobeny vysokým tlakem a ne zúžením cév- tady se bolest ještě zhoršuje, protože citrony zužují cévy. Proto se při bolestech hlavy doporučuje nejprve vypít sklenici čisté vody a pokud bolest neustane, teprve poté sklenici vody s citrónovou šťávou)
  • výrazně snižují teplotu těla (proto se dávají nemocným lidem), je to jižní ovoce, hodně se konzumuje v teplých zemích (proč? – aby snížily teplotu těla). Už tím, že zužují cévy, snižují krevní tlak, snižují teplotu těla.

Pokud si citrónovou šťávu přidáváme do čaje – pozor! Až ve chvíli, kdy je teplota čaje vhodná k pití. Nikdy ho nepřidáváme do horkého nápoje – ničíme tím vitamin C. Voda s citrónovou šťávou vás ochladí a osvěží zároveň. A navíc vám posílí zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − four =