BŘEZEN V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V OLOMOUCI

Březen bývá již dlouho označován za měsíc knihy. Letos Městská knihovna v Olomouci vyhlásila březen měsícem čtenářů. A taky se podle toho řídila – uspořádala spoustu akcí. Pro děti třeba večer s Andersenem, pro začínající autory literární soutěž, pro čtenáře besedu se spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
Beseda se sice konala v budově knihovny, ale v sále, který jí už nepatří a tudíž tam není výtah, ale dost schodů a úzké dveře.
Já, díky malému a superlehkému vozíku, dvěma asistentům, paní ředitelce Lence Pruckové a spisovatelce Ireně Fuchsové, jsem se do sálu dostala. Čtenářů bylo hodně, paní Fuchsová začala besedu úsměvným vyprávěním o tom, kde a jak „loví“ náměty na své povídky. Je autorkou už asi 30, převážně povídkových, knih. Všechny názvy knih začínají slovem „když“ – „Když je kolo v kufru“, „Když je žena v lázních“, „Když velké děti pláčou“,“Když chci zabít manžela“… Slovo „když“ se v angličtině píše „if“ (iniciály Irena Fuchsová).
Příběhy jsou o životě, o lásce, o manželkách, o manželích, o milencích, ale i o týrání, podrazech, smutku… jsou úsměvné, i vážné. Každý si najde podle svých představ a momentálních nálad.
Letos paní Fuchsové vyšly tři knihy, jedna z nich je „Když muž miluje muže“ – jedná se o obnovené a rozšířené vydání původní knihy, o kterou byl veliký zájem. Příběhy jsou o vztazích mezi muži, jak se s homosexualitou vyrovnávají oni sami, jak se s tím vyrovnává jejich okolí, jejich blízcí…
Další zajímavou knihou, která ji letos vyšla je kniha „Když syn píše líp než máma“, kterou napsala spolu se svým synem Filipem.
Já, i všichni její čtenáři se už teď těšíme, až k nám paní Fuchsová zase někdy přijede. Více o ní a o jejich knihách a o jejím životě si můžete přečíst na jejich www.kdyz.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − 14 =