MĚSTSKÁ KNIHOVNA V OLOMOUCI

Když jsem se poprvé chystala do městské knihovny, všichni mě odrazovali, že jsou tam schody, že pro vozíčkáře není dostupná. Kdo by něco o tom, jak to ve skutečnosti je, mohl vědět nejlíp, než člověk, který tam pracuje, který se tam denně pohybuje. Tak jsem se obrátila přímo na osobu nejpovolanější, na paní ředitelku.
„Přijďte se podívat, přijďte si to sama zkontrolovat, prověřit.“
Tak jsem se vydala na prohlídku knihovny.
Výtahem se bez problémů dostanete do všech pater, do všech oddělení.
V oddělení pro děti a mládež mají výborně a jednoduše rozděleny knihy určené pro malé děti, starší…barevným štítkem na obalu knihy a tak se děti lehce a jednoduše orientují.
V oddělení pro dospělé si můžete zjistit, zda danou knihu mají a to buď v počítači, nebo v tištěném katalogu, nebo se jednoduše zeptat některé paní knihovnice, která Vás ochotně naučí, jak si to sám najít, nebo Vám sama požadovanou knihu vyhledá.
V hudebním oddělení najdete jak CD disky, tak LP desky, s mluveným slovem, i hudbou. Zapůjčit si můžete i časopisy, po případě si s nimi sednout do některého koutku a v klidu si je pročíst.
K dispozici je tady taky několik počítačů, kde si můžete vyhledat, co zrovna potřebujete. V budově knihovny je taky učebna s asi 8-10 počítači, kde se pořádají třeba počítačové kurzy.
Také je tam klubovna, kde se chystají různé zajímavé akce. Do ní ale vede, bohužel, jeden
větší schod a tady bude potřeba pomocné ruky asistentovy. Ale to byl opravdu jediný schod, jediné místo, kam jsem se sama na vozíku nedostala.
V budově je i bezbariérové WC, dostatečně prostorné i pro člověka na elektrickém vozíku. Paní ředitelka Lenka Prucková dokáže o knihovně, její budově, architektuře, o knihách velice poutavě vyprávět a všechny Vás srdečně zve. Nebudete litovat.

1 komentář u „MĚSTSKÁ KNIHOVNA V OLOMOUCI

  1. Vidíš a tak by to mělo vypadat všude.Jenže….. Ti zdraví někdy ani nepomyslí na to,že jsou mezi námi lidé,kteří nedosáhnou v budce na telefon,nedostanou se do budov,nedozvoní se u bytů atd.chybí nájezdy,výtahy a především vstřícný přístup mnoha “ zdravých “ lidí.Nedovedou se vžít do jejich situace.Posaďme na vozík všechny tyto stavaře atd.Ať to zkusí!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + sixteen =