CHARLIE

Charlie, celým jménem Charlie von Edinburg, byl krásný malinkatý jorkširský teriér. Nepořídila jsem si ho proto, že jorkšíráci byli právě v módě, ale proto, že jsem chtěla změnu.
Po samých velkých psech z útulku, který mi v posledních letech dělali společnost, jsem měla pocit, že je čas na něco malinkého, co budu opatrovat a hlídat já. Třeba i něco čistokrevného, s rodokmenem, nějaké to „von“.
Tito pejsci byly hodně drazí, tak jsem se rozhodla pro pejska bez papírů. Stejně s ním po žádných výstavách chodit nebudu. Na to aby mi dělal společnost papíry původu nepotřebuji.
Charlieho jsem si přinesla domů v kabelce. I když na to „von Edinburg“ neměl papíry, nechala jsem mu to. Ať má radost, i když si myslím, že mu to stejně bylo úplně jedno. Aspoň se tak tvářil, když jsem ho doma vytáhla z tašky a zeptala se ho na to.
Přichystala jsem mu malinkatý pelíšek, malinkaté misky, malinkatý obojek se známkami, pár malinkatých hraček… a přemýšlela jsem, kam půjdeme na první procházku, kolik jeho nožičky ujdou. Přemýšlela jsem – Na konec domu? Na konec ulice? Pak jsem ale dostala nápad – zajdu s ním na zahradu za domem a on si sám určí, kolik chce ujít, kolik chce naběhat.
Sluníčko svítilo a já vybrala ten kousek zahrady, který měl posekanou trávu, aby se mi v ní Charlie neztratil. I tak mu ta posekaná tráva sahala skoro po břicho.
Opatrně se rozhlídl kolem, popoběhl dva metry na jednu stranu, dva metry na druhou, před neposekanou trávou se zastavil, byla pro něho obrovskou překážkou a neřešitelným problémem. S chutí jsem se zasmála. Vyčítavě se na mě podíval a vrátil se na posekanou část. Tam se natáhl a začal se vyhřívat na sluníčku. Sedla jsem si na zem k němu, nastavila tvář slunci a zavřela oči. V té chvíli nám bylo oběma krásně a já nelitovala těch třináct tisíc, které jsem za něho musela zaplatit.
Najednou přítmí. Obloha se zatáhla? Otevřela jsem oči. Něco mnohem horší – nad námi se objevilo velké káně. Nestihla jsem, než vykřiknout: „Ne!“ a káně bylo pryč, bohužel i s mým Charliem.
Tak jsem měla nejmenšího pejska nejkratší dobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − four =