VTIP

Jedna nejmenovaná, ale známá paní spisovatelka si před pár lety ze mě udělala vtip a já se na něm dodnes dobře bavím.

Byly jsme spolu v lázních a jedno krásné sluneční odpoledne byly spolu venku. Ona seděla na lavičce a četla si (nebo se spíš jen tak tvářila). Já seděla na zemi a trhala sedmikrásky. Květy sedmikrásek jsou výborné na průdušky, na dýchání a skvěle chutnají.

„Co tam ta slečna dělá?“ Zeptaly se dvě největší klepny lázní mojí kamarádky. A ona, aniž by na vteřinu zaváhala, aniž by se usmála jim s vážnou tváří sdělila: „Jí mravence.“

Dámy byly zděšeny a raději rychle odešly.

Já, samozřejmě, neměla o ničem ani tušení, jen jsem se cítila hodně divně, když mi lidé začali povídat o tom, že tam je krásné mraveniště a tam je louka plná mravenců…

Nic netušíc, jsem se postěžovala mojí přítelkyni. Ta jenom mávla rukou: „Pusť to z hlavy.“

Až po několika dnech, když mi jeden mladík přinesl ke svačině krabičku plnou mravenců, vyšlo vše najevo. Nejprve jsem přítelkyni slibovala krutou pomstu, potom jsem ale musela uznat, že to byl skvělý žert a spolu s ní, se s chutí smát všem, kteří tomu, že jím mravence, uvěřili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života se štítky a jeho autorem je veraschmidova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × four =