O životě na vozíku

JAK SE TAKÉ (NE)CESTUJE S ČESKÝMI DRAHAMI

Paní Marta byla vyslána na zasedání NRZP do Prahy.
Proto, že je na invalidním vozíku a proto, že je osoba velmi zodpovědná a pečlivá, nic nenechala ani náhodě, ani na poslední chvíli a s předstihem tří týdenním zajela na vlakové nádraží, aby si tam všechno řádně, v klidu a hlavně včas zařídila a domluvila. Den, čas odjezdu, vlak, lístky, místenky, přistavení plošiny.
Číst dál

RÉBUS ZA 250 000

Už mnoho let jsem na invalidním vozíku. Můj manžel taky a kvůli tomu jsme se před lety museli přestěhovat do Olomouce, protože Olomouc jako jedno z mála měst myslí na lidi na invalidním vozíku.
Číst dál

Olomouc je město, které myslí na své vozíčkáře. Možná i proto je jich tady tolik.
Hodně autobusů a tramvají je nízkopodlažních a neustále jich přibývá. Pokud MHD nějaký starý autobus vyřadí, snaží se ho nahradit novým – nízkopodlažním.
Číst dál

LENKA FILIPOVÁ A OLOMOUČTÍ VOZÍČKÁŘI

Po ročním hledání termínu vyhovujícího všem, se to konečně povedlo. Paní Lenka Filipová navštívila Olomouc. Koncert se konal pod záštitou primátora města a za finanční podpory
města Olomouc.
Lenku Filipovou doprovázeli Sean Barry (na harfu) a Jindřich Koníř (klávesy).
Koncert se konal dne 19. března v sále Reduta Moravské filharmonie.
Zájem byl veliký, koncert úžasný. Paní Filipová zahrála a zazpívala nejen některé z nejoblíbenějších a nejhranějších starších hitů. Krásné byly v jejím podání i lidové písně. S velikým ohlasem se setkala i klasika upravená pro kytaru. Pro spoustu lidí nový, ale krásný zážitek.
Koncert byl věnován spolku Trend vozíčkářů Olomouc. Paní Filipová si i ve svém velmi nabitém programu našla hodinku, kterou strávila po koncertu v kruhu olomouckých vozíčkářů v Mozartovým sále. Posezení to bylo velmi neformální, milé a přátelské. V jeho závěru si všichni navzájem slíbili, že se snad opět setkají a už teď se na to těší..
Číst dál

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V OLOMOUCI

Když jsem se poprvé chystala do městské knihovny, všichni mě odrazovali, že jsou tam schody, že pro vozíčkáře není dostupná. Kdo by něco o tom, jak to ve skutečnosti je, mohl vědět nejlíp, než člověk, který tam pracuje, který se tam denně pohybuje. Tak jsem se obrátila přímo na osobu nejpovolanější, na paní ředitelku. Číst dál

BŘEZEN V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V OLOMOUCI

Březen bývá již dlouho označován za měsíc knihy. Letos Městská knihovna v Olomouci vyhlásila březen měsícem čtenářů. A taky se podle toho řídila – uspořádala spoustu akcí. Pro děti třeba večer s Andersenem, pro začínající autory literární soutěž, pro čtenáře besedu se spisovatelkou Irenou Fuchsovou. Číst dál

MEZI NÁMI

Ve dnech 9. – 11. 6. 2011 se v Olomouci na výstavišti Flóra konal 21. ročník výstavy rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek „Mezi námi“.
Výstava kromě toho nabízela i přehlídku volnočasových aktivit, jestli už sportovních, nebo kulturních, handicapovaných lidí.
Byla tady k vidění krásná výstava fotografií z jejich života, ukázky výrobků z chráněných dílen – různá výstavně-užitková keramika, roztomilé obrázky… Číst dál

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA

Ve čtvrtek měl Trend, spolek vozíčkářů v Olomouci, vzácnou příležitost – přivítat na své půdě šéfredaktorku známého a mezi vozíčkáři velmi oblíbeného časopisu „Vozíčkář“, slečnu Anetu Šedou.
Přijala pozvání jedné členky spolku a současně i dopisovatelky časopisu a sama se přijela podívat jak olomoučtí vozíčkáři podnikají, jaké služby (kromě osobní asistence) ještě spolek nabízí.
S historií a současností spolku ji seznámil jeden z členů představenstva, pan Marek Schmid. Číst dál

SE SPISOVATELKOU V LÁZNÍCH

Když jsem v roce 1997 přijela do lázní Dubí, pan recepční se podíval do mých papírů, potom na mě a udiveně se zeptal: „Vy jste ta Vacová co píše do časopisu Elánu?“ Teď jsem byla překvapená já. Přikývla jsem. Starší pán se zohnul a zpod pultu vytáhl snad všechna vydání Elánu za posledních deset let: „Mám je tady,“ poklepal na stoh časopisů. „Všechny. Miluji vaše fejetony a povídky.“ Usmála jsem se. Číst dál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen − three =