Přednášky

Zde najdete mé přednášky o zdravém životě, meditaci a čínské medicíně.

Tematický pobyt „Máma, táta na vozíku

Centrum pro lidi na vozíku, Paraple v Praze, poskytuje nejen možnost ubytování a rehabilitace pro tyhle lidi, ale pořádá i různé zajímavé kurzy a pobyty.
Jedním z nich byl tematický pobyt s názvem „Máma, táta na vozíku“.Centrum tak reagovalo na specifické problémy a potřeby lidí na vozíku, kteří se chystají na trvalý vztah, nebo o něm jen přemýšlí, nebo v něm žijí a plánují založení rodiny, nebo již mají malé děti. Číst dál

ODLEHČENÍ ORGANIZMU PO ZIMĚ 2. DÍL

Kromě toho bychom si měli dát trochu pozor na to, co jíme, abychom nekonzumovali samou chemii – konzervanty, stabilizátory, ochucovadla, barviva, zahušťovadla… takové Ečko, takové Ečko… Pozor na to, můžou nám velice ublížit. Stejně jako sůl, neustále přijímáme v potravě její nadbytek – chléb je přesolený, uzeniny, sýry, polotovary, hotová jídla… Pozor na sůl! Máme jí nadbytek a to strašně škodí našim (hlavně) ledvinám. Ve staré Číně to byl jeden ze způsobů trestu smrti – odsouzenému se podávalo několik dní velké množství soli ve stravě a on za pár dní za strašných bolestí zemřel.
Číst dál

OVOCE, ZELENINA, PLODY JAKO NÁHRADA LÉKŮ

Podzim, období sklizně, období hojnosti, kdy se dělají zásoby na zimu, ale i období, kdy si můžeme doplnit zásoby vitamínů a minerálů v těle, kterých je vždy potřeba a kterých je v tomto období kolem nás víc než dost. Ale o tom mluvit nebudeme, to snad dnes už ví každý.
Ne každý ale ví, že některými potravinami a nápoji přírodního původu můžeme nahradit některé léky, nebo aspoň snížit jejich spotřebu (což při výši cen doplatků za léky jistě není nepodstatná věc)
Číst dál

ODLEHČENÍ ORGANIZMU PO ZIMĚ

Už od pradávna se dělají na jaře různé očistné kůry. Mají velký význam, tělo potřebuje po zimě (a po celém roku) pročistit.Očistné kůry jsou různé, o nich nebudeme mluvit, probírali jsme je vloni. Jen stručně – čistá voda, ovocné, zeleninové šťávy, GANODERMA..
Lidé se často vymlouvají, že nemůžou jarní očistné kůry držet, protože nemají čas, nemají peníze, mají moc práce, jsou unaveni… ale právě to je důvod. Jarní únava – znečištěný organizmus, málo vitamínu, minerálů, enzymů… a taky pohybu! Číst dál

REIKI

Jedná se o starou léčbu pomocí předávání energie. Nejedná se o energii lidskou, člověk nepředává energii svoji, ze sebe, předává energii Vyšší moci, energii Božskou (ateisté energii kosmickou).Číst dál