O zdraví

MOZEK

Mozek je řídící orgán nervové soustavy člověka. Řídí a kontroluje veškeré tělesné funkce, jako je činnost srdce, dýchání, trávení, řeč, myšlení… Mozek nás dělá to, čím jsme – lidmi.
Číst dál

PŘÍČINY NEMOCÍ 3.část

Z pohledu čínské medicíny jsou příčiny nemocí v nedostatku energie v jednotlivých orgánech, v blokádách toku energií, nevyváženosti jinu a jangu.
Jin je ženský princip, stahující, kam patří chlad, vlhko, tma…
Jang je mužský princip, expandující, patří sem sucho, teplo, světlo…
Číst dál

PŘÍČINY NEMOCÍ 2.část

Jednou z možných příčin nemocí a různých zdravotních problémů jsou i naše myšlenky. A ty ovlivnit můžeme. I když je to opravdu hodně těžké.Na toto téma vyšlo už pár knih, některé dokonce rozebírají vliv určitých konkrétních myšlenek na určité konkrétní zdravotní problémy. Je to velice zajímavé a asi by na tom mohlo i něco být. To nechám na uvážení každého z vás. Ale přečíst si některou knihu s touto tematikou a zamyslet se, stojí za to a není to ztráta času.Teď vám popíši příběh paní Marty.
Číst dál

PŘÍČINY NEMOCÍ 1.část

Různé nemoci mají různé příčiny. Velice často (zvláště u těch sezónních) jsou to viry, bakterie, různé infekce… Ale jak to, že někdo onemocní a druhý ne?
Záleží na tom, jestli pátráme po příčině nemoci z hlediska západní medicíny, nebo z hlediska čínské medicíny. V tom je totiž veliký rozdíl.
Dnes se na to zkusíme podívat očima západní medicíny:
Číst dál

ALZHEIMER

Alzheimerova choroba je neurodegenerativní onemocnění.To znamená, že postupně odumírají další a další nervové buňky v mozku a tak vlastně postupně dochází k odumírání stále dalších částí mozku. Jedná se o proces nevratný.
Číst dál

KÓMA A UMĚLÝ SPÁNEK

Občas se o nich mluví, ale mluví se málo. Možná proto, že bývají spojovány s možnou blízkostí smrti a o té nikdo mluvit nechce. A přitom je to běžná součást každého života. Pouhý přechod z jednoho života, do života druhého. A možná se o kómatu nemluví proto, že se o něm moc neví a možná vědět ani nechce.
Číst dál

ALKOHOL JAKO PREVENCE

Určitě zajímavá myšlenka (aspoň pro někoho). Zkusme se na to podívat trochu blíže.
O tom, že sklenka červeného vína zdraví prospívá se mluví už dlouho. Nejen víno, ale i jiné druhy alkoholu jsou prý v malém množství zdraví prospěšné.
Číst dál

ZDRAŽOVÁNÍ LÉKŮ JE DOBRÉ PRO NAŠE ZDRAVÍ

Každý nadává na vládu, na zdravotnictví, na farmaceutický průmysl, že zvedají doplatky za léky, že si spoustu léků musíme platit… Taky jsem nadávala. Ale pouze do doby, než jsem si uvědomila, že to vše dělají jen proto, abych byla zdravější.
Číst dál

OLOMOUČTÍ VOZÍČKÁŘI A ČAJOVNA WABI

Jak se už stalo dobrým zvykem, olomoučtí vozíčkáři se opět setkali v čajovně Wabi, aby si tentokrát popovídali o jarní únavě, očistných kůrách, dietách, cvičení, ale i o zbytečném stresu, který to často doprovází. Taky o tom, že stres je jednou z hlavních příčin všech nemocí a zdravotních problémů.
Povídali si o bylinkách, které na jaře využívaly naše babičky v kuchyni, o zeleném čaji a o vodě.
Číst dál

VÍNO JAKO LÉK?

Vinaři (ale i někteří lékaři) tvrdí, že víno není alkohol, že víno je lék.
Profesor Milan Šamánek (legenda česko-slovenské kardiologie) prováděl výzkumy a studie – věnoval se vlivu vína na lidský organizmus, zvláště na srdečně-cévní systém. Přišel, stejně jako jiné studie a výzkumy, k zajímavým závěrům – bílé víno je prospěšné pro kardiovaskulární systém, jako prevence infarktu a mozkové mrtvice. Je dobré na cévy, oddaluje nástup demence… (i s ohledem na jižní národy, kde jedí hodně tučné jídlo, ale pijí víno a nemají tolik srdečně-cévních onemocnění jako třeba u nás). Číst dál

OČISTNÉ KÚRY – ZELENÝ ČAJ

Čajovna Wabi
Pomalu se stává dobrým zvykem, že se Olomoučtí vozíčkáři ze Spolku Trend setkávají v čajovně Wabi, aby si popovídali, odreagovali se, načerpali síly…
Tentokrát si povídali o očistných kůrách, cvičení… ale i o jiných možnostech,  jak trochu pomoct svému tělu i duchu bez trápení. Hlavně bez trápení a bez zbytečného stresu. V klidu a v pohodě.
Nebudeme mluvit o různých dietách, o tom, co by člověk neměl jíst a co by naopak jíst měl.Mnozí se tím trápí, stresují se a tím si ještě víc ubližují. Stres je prapůvodcem, prapříčinou všech nemocí, zdravotních problémů. Číst dál

1 komentář u „O zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + 15 =